Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki zaprezentowało interesujące dane dotyczące mycia instalacji fotowoltaicznych. Wielu producentów podkreśla, że praca paneli słonecznych nie jest w żadnym stopniu uzależniona od zabrudzeń. Zgodnie z taką argumentacją, fotowoltaika posiada specjalne warstwy samooczyszczające, które pozbywają się nieczystości w trakcie opadów deszczu. Sugerowano także, że czyszczenie instalacji PV może generować usterki mechaniczne.
Budowa garażu to inwestycja na wiele lat, którą inwestorzy uwzględniają zwykle już na etapie budowy domu. Wykonanie tego niewielkiego obiektu może jednak sprawiać wiele problemów. Wynikają one często z niewiedzy samego właściciela na temat budowy garażu oraz montażu bramy garażowej. W tym artykule przyjrzymy się często popełnianym błędom.
Obecność na rynku dwóch systemów wentylacji sprawia, że wiele osób rozważa wykonanie w domu jednej z nich. Najczęstszym wyborem jest wciąż popularna wentylacja grawitacyjna, ale inwestorzy zaczynają zwracać uwagę na interesującą alternatywę zdobywającą swoich zwolenników – wentylację mechaniczną z rekuperatorem. W tym wpisie bliżej przyjrzymy się obu rodzajom instalacji i przedstawimy zalety i wady poszczególnych rozwiązań.
W trakcie wyboru projektu lub korzystania z pomocy architekta często stajemy przed wyborem dachu dopasowanego do naszych potrzeb. Wybór w tym zakresie może mieć wpływ na całą inwestycję, włącznie z zakupem odpowiedniego pokrycia dachowego. Jak kąt nachylenia wpływa na konstrukcję budynku? Co warto uwzględnić przy wyborze określonego pochylenia dachu?
Posiadacze domów jednorodzinnych stają niekiedy przed decyzją o termomodernizacji budynku. Jednym ze sposobów na wykonanie docieplenia jest montaż kolejnej warstwy izolacji na już istniejącej. Nie jest to wbrew pozorom wariant wybierany rzadko, gdyż wiele osób nie chce ponosić dodatkowych kosztów związanych ze zrywaniem starej termoizolacji.
Obecnie stosowane urządzenia grzewcze w budynkach użytkowych cechuje prostota działania i montażu. Nie inaczej jest w przypadku popularnych grzejników płytowych, które dobieramy pod kątem zastosowania w wybranych pomieszczeniach. Właściwe ich podłączenie jest niezbędnym elementem decydującym o skutecznym działaniu całej instalacji w domu.
Dostępne na rynku materiały budowlane charakteryzują się nie tylko różnymi parametrami technicznymi. Wielu producentów stara się produkować materiały bezpieczne dla naszego zdrowia, ale nie zawsze jest to możliwe. Wiele technologii wspieranych chemią może mieć poważny wpływ na samopoczucie i powstawanie chorób. Jak więc wybrać materiały budowlane dla domu bez szkody dla naszego zdrowia?