Ocieplanie poddaszy w Warszawie

2018-05-19

Duża grupa osób, które stawiają na nowoczesność i energooszczędność do ocieplania poddaszy, nie tylko w Warszawie, wybiera izolacje natryskowe piankami poliuretanowymi. Jest w tym duży sens, gdyż to właśnie pianka PUR staje się materiałem wiodącym w wielu przypadkach. Dachy naszych domów są coraz bardziej skomplikowane więc także wymagają do izolacji takich materiałów, które będą w stanie wypełnić każdy zakątek, uszczelnić i wyciszyć – te wszystkie właściwości ma pianka poliuretanowa.

W Warszawie nie brakuje więc firm, które wykonują takie usługi. Żeby znaleźć taką firmę można skorzystać z serwisu ogłoszeń OLX lub wpisać zapytanie w wyszukiwarkę Google. Jeżeli korzystamy z telefonu, możemy także przejrzeć firmy dostępne na mapach, gdzie bez problemu znajdziemy firmę. Ocieplanie poddaszy to dla budynków nowych niezwykle ważna sprawa, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu, aby wybrać odpowiedni materiał i firmę, która taką usługę nam wykona.

Wiele materiałów do wyboru.

W Polsce do ocieplenie poddaszy stosuje się najczęściej piankę otwarto-komórkową. W przeciwieństwie do pianki zamknięto-komórkowej jest ona paroprzepuszczalna, miękka, a co za tym idzie lepiej wycisza poddasze i lepiej współistnieje z drewnem dachu. Wiele osób obawia się właśnie, że pianka tak szczelnie zaizoluje konstrukcje dachu, że pod nią deski zgniją. Warto jednak pamiętać o tym, aby zachować kolejność wykonywania prac w budownictwie i nie wykonywać izolacji poddasza przed tynkami i posadzkami – niezależnie czy do ocieplenie poddasza wykorzystamy piankę poliuretanową czy wełnę, ta zasada obowiązuje wszystkich. Jeżeli ułożymy izolacje na niedostatecznie suche drewno, problemy mogą się pojawić. Tak więc warto zastanowić się nad tym procesem, nie przyspieszać go nadto, a jeżeli już mamy taką konieczność, to winniśmy użyć osuszaczy.

Jeżeli chodzi więc o pianki poliuretanowe to możemy wybrać piankę otwarto-komórkową różnych producentów. Na tym polu prym wiodą w Polsce pianki polskie, hiszpańskie, niemieckie i pianki amerykańskie. Te ostatnie coraz częściej również produkowane są na terenie europy, co ze względów logistycznych jest oczywiste. Warto podkreślić, że coraz lepszą opinią cieszą się pianki polskich producentów, gdzie na czele można wyróżnić firmę PCC i pianki Ekoprodur. Klienci, którzy poszukują jakości powinni bardzo poważnie  zastanowić się nad piankami hiszpańskimi, a konkretnie piankami firmy Synthesia. Jest to firma, która dostarcza komponenty najwyższej jakości, a które jednocześnie są dość dobrze dopasowane do różnych warunków klimatycznych. Firmy, które korzystają z tych pianek cenią je za to, że izolacje można wykonywać w różnych temperaturach. Wiemy przecież, że w Polsce pogody są różne, a pianki Synthesia mają tą przewagę, że zakres temperaturowy, w którym można wykonywać izolacje jest dość duży. Nie musimy więc martwić się, że ocieplenie poddasza wykonywane jesienią a nawet zimą będzie wadliwe.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem ocieplenie poddasza pianką mogą Państwo skorzystać z oferty firmy http://izolacje.waw.pl 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.