Płyty kartonowo-gipsowe są znane ze swojej łatwości montażu, są też często stosowane w ramach zabudowy w domach jako ściany działowe. To bardzo czysty materiał, który nie zmusza nas do jakichkolwiek dodatkowych prac i brudzenia sobie dłoni. Przy ich pomocy bardzo szybko postawimy idealnie równą ścianę. Takie rozwiązanie ma też pewną istotną wadę, a mianowicie wytrzymałość na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Ile kilogramów uniesie płyta GK i czy możemy na niej powiesić coś więcej niż zwykły obraz lub ramkę ze zdjęciem?
Fugi to dobrze znany materiał będący uzupełnieniem dla terakoty oraz płytek ceramicznych. Materiał ten ma za zadanie uszczelnić przerwy pomiędzy płytkami, wartością dodaną jest zabezpieczenie podłóg przed występującymi zmianami temperatury. O ile nie ma konieczności korzystania fug to są one przydatne także przez wzgląd na czystość, brak wolnych przestrzeni nie pozwala na gromadzenie się nieczystości w szczelinach.
Elewacja stanowi zewnętrzną, ozdobną warstwę budynku. Wybór interesującego wykończenia zapewnia niespotykany wygląd i nadaje charakteru. W tym wpisie sprawdzimy popularne rodzaje, które stosuje się zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach użyteczności publicznej.
Tego typu posadzki zyskują coraz większą popularność w mieszkaniach oraz domach. Do niedawna podłogi żywiczne występowały głównie w dużych obiektach handlowo-przemysłowych oraz miejscach użytku publicznego. Ten interesujący materiał jakim jest żywica coraz lepiej radzi sobie wśród zwykłych mieszkańców polskich miast, stanowiąc niezwykły i jednocześnie praktyczny element wystroju wnętrz. Czym charakteryzuje się żywica i jakie są jej zalety?
Dokument jakim jest plan zagospodarowania działki będzie nam potrzebny już na etapie chęci wybudowania domu. Umieszczone w nim dane będą dotyczyły zabudowy jaką będzie można wykonać na określonym terenie i czy nasz pomysł nie kłóci się przypadkiem z podstawowymi normami dla danego terenu. Pismo dotyczy też uwzględnienia zasad budowlanych, czyli warunków zabudowy jakich trzeba przestrzegać. Niektóre grunty mają już określony plan, więc odchodzi nam urzędowe załatwianie sprawy.
W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów pustaków ceramicznych o dziwnie brzmiących nazwach. Teoretycznie zbliżony wygląd danego materiału nie nie zapewni identycznych właściwości. Powinniśmy określony produkt wziąć i przy pomocy jego wagi ocenić, im będzie on lżejszy, tym gorsza będzie wytrzymałość ścian w budynku, podobnie z akustyką. Jeśli jednak szukamy pustaków ceramicznych do ścian zewnętrznych to nie ma to tak wielkiego znaczenia, gdyż na taką powierzchnię kładziona jest zwykle warstwa izolacji.
Pierwszą sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy robieniu fundamentów dla domu lub budynku użyteczności publicznej jest posiadany projekt i przystosowanie go do gruntów, na których zamierzamy budować. Wszelkie plany powinniśmy odłożyć do momentu dokładnego sprawdzenia podłoża. Warto w tym miejscu zlecić badanie geotechniczne lub szczegółowo przejrzeć dokumenty dotyczące hydroizolacji dla danego terenu. Takie informacja uzyskamy chociażby z urzędu pobliskiej gminy.