Jaka podłoga do salonu będzie najlepsza?

2018-09-25

Salon to miejsce często uczęszczane nie tylko przez samych domowników, ale też przybyłych gości w postaci rodziny oraz znajomych. Niekiedy salon jest połączony z kuchnią co pełni nowoczesną funkcję łączącą w sobie wiele zalet. Wygląd salonu świadczy o domownikach, powinien być on więc pod względem wizualnym nienaganny i komfortowy. Jego wykończenie to przecież nie tylko meble i farba na ścianach, ale też podłoga. Od jej wytrzymałości, wyglądu i jakości będzie zależeć wygoda użytkowania oraz odbiór wizualny przybyłych do domu lub mieszkania osób. Co więc wybrać, czym się kierować przy wyborze najlepszej podłogi dla naszych potrzeb? 

Podłoga twarda, czy też nie to wybór indywidualny. Jeżeli myślimy o wygodzie i trwałości, posiadamy salon z kuchnią jako jedno pomieszczenie to dobrym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą podłogi z paneli lub drewna oraz płytek ceramicznych lub tez kamiennych. Umożliwia to zachowanie kompromisu pomiędzy czystością i łatwością mycia podłogi z kuchni oraz ciepłą, komfortową przestrzenią w salonie. Jeżeli jednak myślimy o położeniu podłogi w salonie to wciąż największym urokiem będą cieszyły się podłogi z naturalnego drewna lub paneli drewnopodobnych o wysokiej klasie ścieralności. Dzięki temu nasze podłogi nawet bez dywaników położonych w różnych miejscach salonu będą charakteryzowały się dużą wytrzymałością na wszelkie ścieranie, czy uszkodzenia mechaniczne. Wybór materiałów jest naprawdę spory, mamy zarówno deski lite, warstwowe, czy panele laminowane. Różnicą będzie tu cena, która różni się znacząco w przypadku paneli i podłogi z drewna.

Dobrym wyjściem jest też parkiet, który wystarczy co pewien czas polerować i cyklinować. Jest on co prawda drogi, jednak jego parametry zwracają się przy dłuższym użytkowaniu. Dobrze jest zastanowić się nad sposobem w jaki korzystamy z salonu. Mowa tu o częstotliwości chodzenia, przesuwania mebli, możliwości wylania się płynu. Wszystko to należy uwzględnić jeżeli chcemy mieć spokój na wiele lat. Część osób wybiera w salonie płytki ceramiczne o chropowatej strukturze. Dzięki temu zyskują niezwykle wytrzymałą powierzchnię, którą można dodatkowo ocieplić wizualnie przy pomocy dywanów i dywaników. Nie ma więc jednej podłogi idealnej dla wszystkich, to co dobre dla jednej osoby, dla drugiej będzie kompletną pomyłką.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.