Lakierobejca i jej kolory, lepsza niż impregnat?

2018-09-27

Środek jakim jest lakierobejca pozwala na wykorzystanie go do impregnacji niemal każdego drewnianego przedmiotu. W sklepach dostępne są preparaty o różnym kolorze i zastosowaniu, które cechują się prostotą nakładania oraz wytrzymałością. Co ważne, wiele produktów ma w swoim składzie właściwości chroniące drewno przed wpływem negatywnych czynników atmosferycznych. Taka powłoka zapewnia bezpieczeństwo przez wiele lat w każdych warunkach. Do czego jeszcze może posłużyć taka bejca? 

Lakierobecja może przywrócić dawny blask wszystkim meblom, czy to tym w salonie, czy też w kuchni. Dzięki niej możemy odnowić belki na tarasie, ławkę w ogrodzie, czy też balkon wyłożony drewnianymi deskami. Aplikacja produktu jest banalnie prosta i wymaga od nas jedynie pomalowania wybranej powierzchni i odczekania na całkowite wyschnięcie. Proces ten powtarza się przynajmniej dwukrotnie, dzięki czemu pokryte w ten sposób drewno będzie prezentować się doskonale. Oprócz właściwości i kolorów mamy też do wyboru lakierobejce połyskujące oraz satynowe, dzięki czemu można je dowolnie dopasować do wnętrza i nadać wybrany charakter. Zastosowanie tego środka jest dużo szersze, gdyż umożliwia pomalowanie dowolnego przedmiotu. Przykładem może być drewniana rama, którą chcemy zabezpieczyć i odnowić lub też dekoracje wykonane własnoręcznie.

O ile zwykła bejca zabezpieczy i nada określony ton barwny drewna, tak lakierobejca stworzy dodatkową warstwę ochronną. Pozwala ona szczelnie zabezpieczyć podatne na uszkodzenia elementy drewniane.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.