Wózek widłowy toyota, linde, still. Jaki model wybrać?

2018-07-26

Wózki widłowe to pojazdy, które służą zarówno w hurtowniach spożywczych, na budowie, czy w sklepach z materiałami budowlanymi. Bez nich ciężko sobie wyobrazić sprawnie działający przemysł, jednak przy wyborze i późniejszym zakupie pojazdu trzeba dokładniej przyjrzeć się cechom określonych modeli. W końcu to od nich zależy funkcjonalność urządzenia i komfort pracy. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę szukając wózka widłowego do naszej firmy? 

Pierwsze i chyba najważniejsza kwestia to udźwig. Od niego zależna będzie ilość materiału jaką da się przewieźć przy jednym załadunku, to szczególnie istotne jeśli zależy nam na wysokiej wydajności. Producenci określają tutaj różne współczynniki, które zależą również od środka ciężkości pojazdu oraz wysokości z jakiej nasz wózek będzie ładować lub rozładowywać towar. Może być tak, że wózek posiadający udźwig na poziomie trzech ton, będzie mógł unieść 1/3 tej wartości dla materiałów niewymiarowych. Następna sprawa to odpowiedni masz, tutaj wyróżniamy maszty pojedyncze (simplex), dwuczęściowe (duplex) oraz trzyczęściowe (triplex). Tutaj najlepiej jest dopytać sprzedawcy o zastosowanie danego rozwiązania dla naszych potrzeb. Nie zawsze konieczna jest dopłata do wyższego modelu wyposażonego w więcej niż jeden maszt.

Kolejna kwestia to wybór typu ogumienia. Istnieją dwa rodzaje opon stosowanych w wózkach widłowych: super elastyczne oraz pneumatyczne. Opony super elastyczne to dobry wybór w przypadku pracy na równej powierzchni, takie koła cechują się dużą wytrzymałością. Z kolei drugi rodzaj nadaje się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest amortyzacja. Mowa u o wszelkiego rodzaju nierównych, piaszczystych terenach. Bardzo ważny jest też wybór zasilania, gdyż wózki widłowe mogą być zasilane przy pomocy prądu, paliwa lub gazu. Ten wybór jest zależny od naszych indywidualnych potrzeb, lecz instalacja silnika na gaz będzie najkorzystniejsza finansowo. Nie polecamy zakupu pojazdów zupełnie nieznanej marki. Dobry, markowy sprzęt sprawdza się zawsze i w każdych warunkach. Nie promujemy jednak żadnej konkretnej firmy, wyboru warto dokonać na podstawie doświadczeń innych firm korzystających z wózków widłowych. Jeżeli jednak potrzebujemy użyć wózka np. przy budowie domu to dobrą opcją jest skorzystanie z oferty firm wypożyczających takie pojazdy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.