Wielowarstwowa izolacja termorefleksyjna dobra do ociepleń?

2018-05-18

Izolacja termorefleksyjna to dobrze znany materiał służący do ocieplania budynków. Przy jej pomocy można stworzyć doskonałe zabezpieczenie domu przed negatywnymi wpływem mrozu i ucieczkami ciepła z budynku. Wielowarstwowa izolacja składa się zwykle ze specjalnych mat z materiałów takich jak: wkładu refleksyjnego, folii metalizowanej oraz watoliny. Właśnie to sprawa, iż materiał ten cechuje się doskonałymi parametrami termicznymi. 

Dzięki izolacji termorefleksyjnej możemy zapobiec powstawaniu mostków termicznych, a dodatkowo zredukujemy też ilość pobieranej energii potrzebnej do ogrzania budynku. Wskaźnik w tym zakresie wynosi 1/3, a więc całkiem sporo jak na zwykły materiał do ociepleń. Ważną zaletą takiego materiału jest również wytrzymałość na negatywny wpływ wody oraz wiatru. Sam montaż jest raczej łatwy, podobnie z wszelkiego rodzaju przycinaniem na rozmiar. Tutaj w zasadzie poradzi z tym sobie nawet mało doświadczona osoba. Izolację położymy bez problemu w ciężko dostępnych punktach budynku np. kanałach wentylacyjnych. W sprzedaży znajdziemy gotowe rulony z materiałem, który można łatwo przewieźć w dowolne miejsce. Warto też zajrzeć do innego ciekawego artykułu na naszej stronie o wyborze elewacji stanowiącej ozdobę każdego domu i nie tylko.

Materiał ten to także rozsądne rozwiązanie jeśli chodzi o docieplanie elewacji, dachów i ścian. Wówczas może pełnić ona rolę izolacji od wiatru lub paroizolacji. Wielowarstwowa izolacja termorefleksyjna może być wykorzystana indywidualnie jako konstrukcja ociepleniowa lub też jako fragment większej instalacji. W czasie zakupu powinniśmy przyjrzeć się kilku rzeczom. Przede wszystkim ważne są parametry takie jak: wymiary wyrażone w metrach, współczynnik izolacji cieplnej (W/mK), grubość (mm) oraz gramatura (g/m2). Kolejna dwa nie mniej istotne aspekty to wszystkie składowe z jakich daną izolację wykonano i jej procent refleksyjności. Jeśli chcemy mieć dobre łączenia wszystkich mat to warto pokusić się o zakup folii BOPP, które dokładnie uszczelnią całą konstrukcję i odetną wszelkie napory wilgoci.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.