Murowanie z cegły: ściana z cegły klinkierowej w salonie, kuchni, pokoju.

2018-05-17

Rozważając kolejne aranżacje naszego domu coraz częściej dochodzimy do wniosku, iż stosowane niegdyś materiały mogą stanowić bardzo ciekawą ozdobę w pomieszczeniach.  Jednym z takich sposobów jest wykorzystanie cegły klinkierowej, którą bardzo chętnie wybiera wiele osób marzących o zmianie dotychczasowej przestrzeni. Cegła klinkierowa może stanowić tradycyjną ozdobę zarówno w nowoczesnych jak i starszych wnętrzach. Przy jej pomocy ozdobimy salon, czy kuchnię, ale nie tylko. 

Materiały dostępne w sklepach można podzielić ze względu na posiadaną strukturę. Cegły mogą być gładkie, ale też o pewnym stopniu chropowatości. Wybraną fakturę da się z powodzeniem dostosować do pomieszczeń typu loft, ale też do połączenia ścian z meblami umieszczonymi w salonie, kuchni lub holu. Uroku cegłom dodaje nieco inny kolor poszczególnych partii materiału, który różni się w zależności miejsca produkcji. Możemy też taką ścianę pomalować przy użyciu farby, dzięki czemu uzyskamy równie ciekawy i jednolity efekt.

Trzeba też wiedzieć, że zmiana tradycyjnej ściany wyłożonej płytkami lub pomalowanej farbą będzie wymagać pewnych zabiegów impregnujących. Występująca w pomieszczeniach sanitarnych wilgoć może przyczyniać się do późniejszych problemów. Wszelkie opary, działanie wody, tłuszczu w czasie gotowania będzie przyczyną coraz gorszego wyglądu ściany z cegły klinkierowej. Na szczęście dostępne w sprzedaży impregnaty z powodzeniem zabezpieczają ściany, czy to w salonie, czy w kuchni. Pełnią one także rolę wizualną, gdyż nabłyszczają dodatkowo pokrytą powierzchnię.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.