Ruszyły dofinansowania na fotowoltaikę w Warszawie.

2019-09-27

Montaż instalacji fotowoltaicznych w domach jednorodzinnych to coraz bardziej opłacalna inwestycja. Przykładem, który omówimy w naszym artykule jest miasto stołeczne Warszawa. Wraz z początkiem tego miesiąca warszawski ratusz otworzył nabór wniosków na dotacje w ramach odnawialnych źródeł energii. Mieszkańcy wybierają najczęściej mikroinstalacje fotowoltaiczne, które pozwalają na pozyskanie niemal darmowej energii elektrycznej ze słońca. 

15 000 zł na panele słoneczne dla każdego?

Dofinansowanie dla osób, które złożą wniosek wynosi 15 000 zł obejmuje zarówno osoby indywidualne, ale też lokalne firmy, wspólnoty mieszkaniowe, czy spółdzielnie. Głównym i niezbędnym warunkiem przyznania finansowego wsparcia jest lokalizacja, gdyż pomoc mogą otrzymać wyłącznie inwestycje znajdujące się na terenie Warszawy. Koszty instalacji PV można obniżyć jeszcze bardziej w przypadku klientów indywidualnych, którzy korzystają z fotowoltaiki do celów mieszkalnych. Przysługuje im ulga termomodernizacyjna, która może skutecznie obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. 

Niezbędne wymogi formalne

W celu otrzymania dofinansowania należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim należy wypełnić dokumentację przygotowaną przez Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu miasta Warszawy. Na rynku istnieją także podmioty, które od początku do końca są w stanie zająć się cała procedura związaną przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do otrzymania dotacji. Wśród niezbędnej dokumentacji, którą należy złożyć jest także projekt instalacji oraz jej kosztorys. 

Warszawa przykładem regionalnego działania na rzecz montażu fotowoltaiki

Stolica stała się idealnym przykładem, aby omówić rolę jaką odgrywają lokalne firmy zajmujące się montażem fotowoltaiki. Regionalne firmy działają często na terenie województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, czy mazowieckiego. Wszędzie tam istotny z punktu widzenia właściciela domu jest profesjonalny montaż oparty na doświadczeniu firmy. Wystarczy przyjrzeć się ofercie wybranej firmy wpisując w wyszukiwarkę hasło oraz miejscowość np. fotowoltaika Wyszków. W ten sposób sprawdzimy, czy w naszej okolicy funkcjonuje podmiot zajmujący się montażem instalacji PV.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.