Płytki kamieniopodobne wewnątrz i na zewnątrz.

2018-08-26

Popularność na prawdziwy kamień sprawia, że wiele osób chciałoby mieć podobne rozwiązanie we własnym domu. W takiej sytuacji może okazać się, że koszt takiego przedsięwzięcia pochłonie znaczną część pieniędzy. Wówczas możemy mieć poważny problem ze znalezieniem gotówki na wykonanie budynku, jednak można temu zaradzić. Zamiast kamienia możemy pokusić się o położenie imitacji w formie płytek. Dlaczego akurat płytki kamieniopodobne?

Podstawowym plusem kamienipodobnych płytek jest łatwość ich układania, waga oraz cena. Znika kłopot z przewiezieniem materiału na miejsca, a budowa domu jest możliwa przy wykorzystaniu dużo mniejszej kwoty pieniędzy. Nowoczesne rozwiązania imitują kamień na tyle skutecznie, że jest on dla niewprawionego oka niemal nie do odróżnienia. W sprzedaży znajdziemy szeroką ofertę, która pozwoli dobrać model materiału do potrzeb praktycznie każdego. Eksperci uważają, że już teraz da się wykonać kopię każdego kamienia naturalnego, więc po co przepłacać? W sprzedaży dostępne są następujące płytki imitujące kamień:

    – zrobione na bazie cementu, które można wykorzystać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku

    – na bazie cementu z barwnikiem, podobnie wykorzystywany w środku i na zewnątrz

    – wykonane z dodatkiem gipsu, ten rodzaj można stosować tylko w środku obiektu

W tym miejscu niezbędne jest sprawdzenie z czego zrobiony jest określony model. Betonowe płytki imitujące kamień zachowują doskonałą trwałość oraz nie wchłaniają zbyt dobrze wody. Położenie takiej warstwy w formie elewacji budynku pozwala zachować bardzo dobre właściwości każdego domu. Płytki kamieniopodobne mogą być też wykorzystane jako praktyczna warstwa ochronna przed uszkodzeniami elewacji oraz brudu. Taka zewnętrzna powłoka musi być co pewien czas impregnowana w celu zachowania identycznych właściwości przez kolejne lata. Musimy wiedzieć, że przy położeniu płytek konieczna jest wysoka dokładność, bez żadnych nierówności i szczelin. Ponadto imitacja kamienia bardzo dobrze współgra z innymi materiałami takimi jak drewno, czy metal. Można więc taką aranżację zastosować niemal wszędzie, trzeba mieć tylko dobry pomysł.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.