Ocieplanie budynków inwentarskich, magazynów zbożowych pianką poliuretanową.

2019-08-21

Pianka poliuretanowa jest jednym z bardziej skutecznych rozwiązań dla obiektów inwentarskich zlokalizowanych na Mazowszu i nie tylko. Właściwe parametry cieplne doceniają rolnicy z wielu regionów Polski. Budynki użytkowane przez rolników muszą spełniać szereg wymagań żeby móc je wykorzystać do skutecznej hodowli i gromadzenia płodów rolnych. Wśród nich znajdziemy odpowiednią ochronę obory, chlewni, magazynu, czy kurnika przez zabrudzeniami, występowaniem wilgoci oraz utrzymaniem odpowiedniej temperatury w środku obiektów przez 365 dni. 

Utrzymanie optymalnej temperatury w budynkach inwentarskich położonych pod Warszawą to bardzo ważne zadanie, z którym muszą zmierzyć się rolnicy. Chów bydła, prosiąt, ale i magazynowanie plonów rolnych wymaga zachowania właściwych warunków wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. W trakcie trwającego lata zapewnienie komfortowych warunków decyduje o zdrowiu i skutecznym wzroście zwierząt. Zbliżoną sytuację mamy także w okresie trwającej zimy. Wówczas budynki inwentarskie trzeba należy zabezpieczyć przed mrozem. Podobnie ma się sprawa przechowywania zbóż oraz innych produktów w gospodarstwie rolnym. Utrzymanie optymalnej temperatury jest wymagane jeśli chcemy mówić o zachowaniu świeżości posiadanych produktów. Nie będą się one psuły, jednak jeżeli nie zadbamy o właściwe docieplenie budynku gospodarczego to musimy liczyć się z poważnymi stratami.

Pianka poliuretanowa z dostępnych na rynku materiałów ociepleniowych wyróżnia się doskonałymi parametrami w tym zakresie. Aplikacja pianki PUR sprawia, że elementy budynku są chronione przed pojawianiem się wilgoci, a temperatura w środku pomieszczeń inwentarskich jest dopasowana do pory roku. Pianka poliuretanowa w okresie dodatnich temperatur utrzymuje optymalną dla zwierząt hodowlanych temperaturę. Z kolei w trakcie mrozów dociepla ona obiekt inwentarski i nie zezwala na powstawanie skrajnych spadków temperatury. Izolacje natryskowe to także bardzo dobry wybór w przypadku budynków stawianych metodą szkieletową. Tego typu budynek nie należy do najprostszych w dociepleniu. Wiele współczesnych materiałów cechuje się niską izolacją, przez co dostęp wilgoci jest zdecydowanie ułatwiony. Zapobiega temu niezastąpiona w wielu przypadkach pianka poliuretanowa.

Dlaczego pianka PUR jest najlepsza w przypadku chlewni, obór, magazynów?

Pianka poliuretanowa charakteryzuje się niską przewodnością cieplną w granicach zaledwie 0,020 – 0,023 W/(m2K). Profesjonalna firma doradzi rolnikowi grubość kładzionej warstwy, co zapewnia zachowanie korzystnych warunków wewnątrz obiektów inwentarskich. Właściwe docieplenie ogranicza ucieczki cieplne, przy równoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania budynków. Pianka PUR to również niewielka przepuszczalność cieplna, dzięki czemu zachowamy doskonałe warunki w obiektach, w których niezbędne jest obniżenie ilości wpływającego ciepła do środka budynku. Dzięki piance poliuretanowej para wodna nie będzie skraplać się na ścianach budynku. Otrzymamy więc nie tylko korzystne parametry wewnątrz obiektów inwentarskich, ale wydłużymy też żywotność poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Izolacja natryskowa zapewnia także ochronę przed nasiąkaniem wodą dachu obiektów gospodarczych. Niwelujemy także możliwość występowania wykwitów w postaci pleśni, czy grzybów. Dowiedz się więcej: izolacje pianką Warszawa.

Dobrostan zwierząt na pierwszym miejscu

Trzeba wspomnieć, iż izolacja pianką PUR tworzy komfortowe warunki dla chowu zwierząt gospodarczych. Świnie, trzoda chlewna, kury podczas hodowli produkują znaczne ilości wilgoci wynikające z życia zwierząt. Zwierzęta oddychają więc produkują parę wodną, generują też znaczną ilośc odchodów. Wszystkie z zagrożeń dla konstrukcji budynku nie są straszne izolacji natryskowej. Współczynnik wilgoci wynoszący powyżej 80 procent w żadnym stopniu nie odbija się na trwałości izolacji termicznej pianką PUR. nie wpływa negatywnie na izolacyjność termiczną pianką PUR. Izolacja pianką poliuretanową jest także w pełni bezpieczna dla zdrowia i życia zwierząt oraz osób przebywających w docieplonych budynkach. Materiał ten nie wchodzi w żadnego rodzaju reakcje chemiczne, które mogłyby negatywnie wpływać na krowy, kury, czy świnie. Wszystko to zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.

Pianka poliuretanowa to także idealny wybór w przypadku obiektów o nieszablonowym kształcie. W takich miejscach znajdziemy liczne szczeliny, niestandardowe połączenia, co pozwala na pełne przetestowanie możliwości technologii natryskowej. Inne materiały dociepleniowe nie będą w stanie zniwelować ucieczek ciepła tak dokładnie jak ma to miejsce w przypadku pianki PUR. Inwestorzy zastanawiający się nad wyborem właściwej metody dociepleń powinni dokonać szerokiego rozeznania w zakresie wyboru materiału. Jeśli zależy nam na jakości i czasie to pianka poliuretanowa aplikowana metoda natryskową wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.