Jaką bramę przemysłową wybrać do magazynu, hali, zakładu produkcyjnego?

2020-03-13

Etap wykończenia budynków produkcyjnych, magazynowych to ostatni moment na uwzględnienie bramy przemysłowej, która będzie służyła do zabezpieczenia obiektu. Tego typu bramy charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na czynniki mechaniczne, w tym także częste otwieranie i zamykanie związane z przyjmowaniem dostaw, czy magazynowaniem towarów. Kwestia wytrzymałości bramy przemysłowej jest więc niezwykle ważna, ponieważ każdy inwestor chciałby, aby kosztowny zakup nie wiązał się z licznymi awariami. O wytrzymałości bramy decyduje nie tylko cena, ale przede wszystkim jakość użytych materiałów. 

Bezpieczeństwo i testy wypuszczanych na rynek modeli

Producenci bram przemysłowych przykładają dużą uwagę do wytrzymałości konstrukcji. W tym celu renomowane firmy decydują się na prowadzenie wymagających testów symulujących warunki użytkowe w wielu zakładach produkcyjnych. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że użyte materiały, projekt bramy będzie odpowiadał prac w wymagającym środowisku. Następny element to bezpieczeństwo użytku. Zależy ono nie tylko od użytych materiałów, przeprowadzonych testów, lecz także profesjonalnego montażu. Ten ostatni czynnik może być niekiedy decydujący, ponieważ nawet najlepszej klasy brama nie będzie spełniała wymogów bezpieczeństwa jeżeli zostanie zamontowana przez niewprawioną ekipę monterów. Bezpieczeństwo to także jakość konstrukcji, która ma zabezpieczać budynek przed dostępem osób niepożądanych.

Typowe wymiary dla obiektów przemysłowych

Producenci bram przemysłowych przyjmują pewne standardy wymiarów, które są typowe dla obiektów wielkopowierzchniowych. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby pojazdy takie jak auta ciężarowe z naczepą mogły swobodnie wjechać do środka budynku bez uszkodzenia konstrukcji. W przypadku budynków o szczególnych wymaganiach w tym zakresie możliwe jest dokonanie zamówienia indywidualnego projektu bramy przemysłowej. Następny element to sposób otwierania bramy, zależy od niego przede wszystkim wygoda użytkowania. W przypadku obiektów takich jak hale, magazyny, zakłady produkcyjne zaleca się montaż pełnej automatyki. Automatyczne otwieranie bramy jest możliwe dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego, a sama obsługa ogranicza się do użycia pilota zdalnego sterowania. 

Bramy przemysłowe – co będzie najlepszym wyborem?

Wybór bramy przemysłowej należy poprzedzić dokładnym rozeznaniem naszych potrzeb. Polecanym przez wielu monterów rozwiązaniem są przemysłowe bramy segmentowe. Brama tego typu charakteryzuje się wyjątkową trwałością, solidnym wykonaniem, a także szczelnością. W sprzedaży znajdziemy także modele ocieplane, co ma znaczenie w przypadku hal produkcyjnych, gdzie pracują ludzie. W ten sposób ograniczmy ucieczki ciepła o obniżymy koszty ogrzania miejsc, gdzie znajdujący się pracownicy. Reasumując, wybór profesjonalnej bramy decyduje o bezpieczeństwie budynków przemysłowych, ale też wygodzie codziennej pracy. Zakup bramy przemysłowej to wydatek na wiele lat, na którym z pewnością nie powinniśmy oszczędzać.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.