W tym wpisie sprawdzimy ofertę dotyczącą wyłazów dachowych, które można wykorzystać w określonych budynkach. Wyłaz pełni rolę swojego rodzaju przejścia ułatwiającego dostanie się na dach obiektu lub domu. Od standardowego okna dachowego różni się przede wszystkim sposobem otwierania, wyłaz dachowy otwiera się bardzo szeroko jak standardowe drzwi, okno już niestety nie. Podział wyłazów dachowych jest oparty o pomieszczenia w jakich jest on montowany: pomieszczenia nieużytkowe i użytkowe.
Wyłaz w miejscach użytkowych jest dodatkowo izolowany, aby spełniał jak najlepsze wartości w zakresie energooszczędności. Wyłaz dachowy posiada specjalną warstwę, która dodatkowo uszczelnia otwór. Niekiedy konieczny jest zakup kołnierza paroprzepuszczalnego, który niweluje wszelkie ucieczki ciepła z pomieszczeń. Produkty montowane w domach charakteryzują się zwykle dobrą termiką, a my mamy przy okazji wygodne wyjście na dach. W przypadku wyłazów do pomieszczeń nieużytkowych nie ma potrzeby zwracania uwagi na czynniki takie jak przenikalność ciepła i oszczędność energii. Takie rozwiązanie pozwoli na otwieranie wyłazu przy pomocy klapy na jedną lub drugą stronę. Oba rodzaje są podobne jeśli chodzi o wytrzymałość, gdyż są zbudowane na bazie hartowanego szkła, odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, uderzenia niewielkich kamieni, gałęzi, czy grad. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem są tu zainstalowane ograniczniki, dzięki którym wyłaz sam z siebie nie zamyka się i to nawet przy silnym wietrze.
Wiele więc zależy od naszych wymagań względem jednego lub drugiego typu wyłazu. W przypadku domu będziemy zwracać szczególną uwagę na wartość jaką jest współczynnik przenikalności cieplnej. Jest on różny dla wyłazów do pomieszczeń nieogrzewanych i ogrzewanych. Dobry wyłaz typowo pod zastosowanie w domu będzie zatrzymywał 2x więcej ciepła niż u swojego konkurenta dla pomieszczeń nieużytkowych. Wyjście na dach jest podobne w obu przypadkach, może się tylko różnić ze względu na stosowany przez producenta system otwierania. Przydatną opcją jest zakup wyłazu ze specjalną powłoką, która nie przyjmuje wody, brudu i łatwiej odprowadzana jest deszczówka z dachu.
Zobacz także: Piankowanie poddaszy.
Brak komentarzy
Możliwość komentowania jest wyłączona.