Jeśli chodzi o wybór metody klejenia to ten w zasadzie jest prosty. W przypadku zwykłego kleju często wykorzystuje się metodę obwodowo-punktową. Wybór ten wynika przede wszystkim z praktyki, ponieważ taki produkt może być nanoszony i klejony do nierównej powierzchni. Metoda ta polega na umieszczaniu kleju na styropianie za pomocą pasów o szerokości od 3 do 6 cm, później taką konstrukcję uzupełniamy niewielką ilością zaprawy na środku materiału.
Aby jednak klej dobrze trzymał się styropianu i naszej powierzchni trzeba wziąć pod uwagę dane mówiące o 40-procentowym pokryciu materiału klejem. Po przyciśnięciu styropianu do ściany klej się trochę rozejdzie, wówczas jego powierzchnia powinna mieć około 60%. Innym sposobem na klejenie jest metoda grzebieniowa. W tym przypadku klej nakładany jest tradycyjną pacą po całej powierzchni styropianu. Ten sposób jest wybierany przez zdecydowaną większość osób, ponieważ klejem pokryta jest cała płyta. Jak można się domyślić styropian trzyma się dużo lepiej, ale więcej zapłacimy za potrzebny do pokrycia wszystkich elementów klej.
Jeśli chodzi o klejenie przy pomocy pianki poliuretanowej to tutaj będzie to bardzo szybki sposób na wykonanie całej konstrukcji. Odchodzi nam czas na zrobienie zaprawy, a jedyne o czym trzeba wiedzieć to położenie kleju na całym obwodzie i zastosowanie niewielkiej linii biegnącej po środku styropianu. Dzięki temu nie zużyjemy wielkich ilości pianki, a nasza konstrukcja będzie solidnie się trzymać.
Brak komentarzy
Możliwość komentowania jest wyłączona.