Umywalka wpuszczona w blat 70, 80, 100 cm. Zalety i montaż w szafce.

2018-09-13

Tego typu rozwiązanie cieszy się niezmiennym zainteresowaniem od wielu lat. Wynika to z wielu zalet i prostoty takiego montażu, jest to również dobra opcja w miejscach takich jak nieduże kawalerki, gdzie liczy się każdy fragment przestrzeni. Co przemawia za umywalką wpuszczaną w blat, jakie ma wady oraz jak dobrać odpowiednie urządzenie do naszych potrzeb? 

Umywalka wpuszczana blat to tradycyjna konstrukcja, którą wykorzystamy zarówno w starszych aranżacjach wnętrz, jak i tych zupełnie nowoczesnych. Wynika to z uniwersalności konstrukcji, gdyż wystarczy tylko wybrać wizualnie odpowiadającą takiemu stylowi szafkę oraz baterię. Dzięki temu otrzymujemy w pełni funkcjonalny zestaw: umywalkę oraz szafkę, która pomieści niezbędne środki czystości i gdzie możemy schować całą instalację. Taka jednolita konstrukcja jest w pełni stabilna i przy okazji optycznie powiększa nawet nieduże wnętrze. Najważniejsze przy wyborze zestawu jest odpowiednie rozeznanie się na rynku szafek. Nasz model musi dokładnie pasować pod umywalkę, inaczej możemy mieć problemy z przesuwaniem się jej, co może być niebezpieczne. Dodatkowo wszelkie szczeliny wynikające ze złego spasowania elementów będą gromadziły zabrudzenia. Najlepszym wyjściem jest zakup szafki na wymiar, zyskamy wtedy pewność o dokładnym dopasowaniu wszystkich składowych potrzebnych do wygodnego korzystania z umywalki wpuszczanej w blat. Zobacz także: Płytki kamieniopodobne wewnątrz i na zewnątrz.

Zalety oraz wady

+ umywalka wpuszczona w blat pełni rolę ochronną dla szafki znajdującej się pod spodem. Umożliwia to zachowanie tych samych właściwości przez wiele lat.

+ tego typu rozwiązanie zajmuje mniej miejsca, dlatego jest to dobry wybór w przypadku kawalerek lub niedużych łazienek w domu

+ wszelkie widoczne na co dzień instalacje wodne, w tym rura odpływowa oraz syfon może zostać schowana w szafce. Dzięki temu nie psuje to wyglądu ogólnego łazienki, a stanowi zarazem ciekawe wykończenie pomieszczenia

– wadą szafki wpuszczonej w blat jest zmniejszenie się powierzchni samej szafki, której nie da się prosto zagospodarować. Montaż umywalki powoduje, iż dolna jej część uniemożliwi montaż jakichkolwiek szuflad na tej wysokości.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.