Mała wanna do łazienki. Jak ją wybrać?

2018-09-11

Wybór małej wanny jest zwykle podyktowany chęcią jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni. Jeżeli posiadamy kawalerkę o niedużym metrażu to oczywistym jest fakt, że będziemy chcieli urządzić przestrzeń tak, aby pozostawić jak najwięcej wolnego miejsca. Zwykle wyborem w takim przypadku jest prysznic, który swoimi wymiarami wpisuje się w nasze założenia. Jeżeli jednak jesteśmy wielbicielami wanien to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie to rozwiązanie. 

Nieduża łazienka nie wyklucza przecież posiadania wanny, konieczny będzie jednak wybór nieco mniejszej rozmiarowo konstrukcji. Tradycyjne wanny posiadają 140 cm długości, co wyklucza je zupełnie. Z kolei producenci idąc z duchem czasu i potrzeb oferują już wanny 100 lub 120 – centymetrowe. Nie daje to co prawda pełnego komfortu wyższym osobom, ale próbując wbudować wannę w ścianę możemy zyskać dodatkową przestrzeń dla naszych nóg. W przypadku pomieszczeń o charakterystyce kwadratu najlepszym wyborem wydaje się wanna narożna, dzięki czemu zaoszczędzamy sporo przestrzeni, nie musimy jednak rezygnować z wygodnych i długich kąpieli. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie wanien asymetrycznych, które posiadają nietypowe kształty. Możemy więc znaleźć wanny zwężane lub z odpowiednim wycięciem, które to ułatwiają wygodne korzystanie. Dobrym sposobem jest też porównanie grubości ścianek, im cieńsze tym będziemy mieli więcej miejsca. Często wanny wyglądające bardzo podobnie mogą różnić się pojemnością, co w przypadku niewielkiego mieszkania i chęci wygodnego użytkowania robi dużą różnicę. 

Dodatkową funkcjonalność uzyskamy wybierając niewielką wannę z funkcją prysznica. Wówczas wystarczy zamontować odpowiednią zasłonę, która umożliwi korzystanie bez obawy przed zachlapaniem łazienki. Wybierając taki model należy pamiętać o szukaniu wanien z płaską powierzchnią, która zapewni bardziej stabilną postawę podczas mycia. Wtedy możemy kupić deszczownicę, z której będzie można swobodnie korzystać bez obawy przed poślizgnięciem się i groźnym upadkiem. Wolną przestrzeń na wannie taką jak krawędzie możemy też wykorzystać jako półkę na kosmetyki, żele do mycia, czy gąbki.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.