Posadzka betonowa zacierana w domu, garażu. Jak ją wykonać?

2018-05-14

Betonowa posadzka jest obecnie coraz częściej wykorzystywana nie tylko jako podłoże w garażu, ale też w domach, obiektach handlowych i w miejscach, gdzie standardowe podłogi nie sprawdzałyby się ze względu na wpływ czynników atmosferycznych, czy uszkodzenia mechaniczne. Moda na betonowe posadzki wkracza szerokim łukiem do budynków użyteczności publicznej biur i nie tylko. Zalety materiału zaważa coraz więcej ludzi, głównie przez wzgląd na wytrzymałość betonu. Jak przygotować posadzkę? 

Jeśli chcemy mieć jednocześnie wytrzymałą podłogę i prezentującą się bardzo estetycznie to należy powierzchnię poddać szlifowaniu. Stanie się ona wtedy doskonale gładka i błyszcząca, przy okazji poprawią się właściwości ścieralne. Wybór matowej powierzchni będzie możliwy, jeżeli powierzchnię betonu będziemy zacierać przy pomocy fachowych narzędzi. W sklepach istnieją co prawda rozwiązania w postaci gotowych płyt zdecydowanie skracających potrzebny czas na przygotowanie podłogi, wylanie i polerkę. Wadą takiego rozwiązania jest sama waga płyt oraz zauważalne łączenia, które trzeba będzie spoinować.

Wad jest jednak bardzo niewiele w porównaniu do wszystkich zalet betonowej posadzki. Pierwszą z nich jest możliwość skorzystania do zdobienia podłogi wszelkiego rodzaju kamieni i barwników. Pozwala to na wykonanie bardzo ciekawej, niejednorodnej struktury przyciągającej wzrok. Beton bardzo dobrze współpracuje z farbami winylowymi i nie tylko, co poszerza dostępne warianty zdobień. Interesującą opcją jest wykorzystanie żywicy, przez co podłoga staje się mniej śliska. Beton bardzo łatwo też wyczyścimy z wszelkich zabrudzeń i nie będzie potrzeby odnawiania co pewien czas fug. Struktura jest jednolita, a więc i odporna na jakiekolwiek przyjmowanie pleśni. Ponadto materiał ten bez problemu może posłużyć jako podłoże pod ogrzewanie podłogowe. W razie znudzenia identyczną powierzchnią można z czasem pomyśleć o położeniu płytek, paneli lub parkietu drewnianego. Widzimy więc, że plusów takiego rozwiązania nie brakuje.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.