Klej do styropianu w piance i jego wydajność. Co wybrać?

2018-05-15

Szukając kleju do styropianu napotkamy na wiele preparatów, które posłużą nam do pracy. Niektóre z nich są określane przez firmy jako typowe produkty do ocieplania budynków. My postaramy się dokładniej przedstawić dostępne na rynku możliwości, które będą się różniły nie tylko właściwościami, ale chociażby metodą aplikacji

Jednym ze znanych rozwiązań jest zaprawa klejąca do styropianu, którą kupuje się w postaci przygotowanej mieszanki w worku, którą następnie miesza się z wodą. Po utrzymaniu odpowiedniej konsystencji, klej jest gotowy do nakładania na styropian. Innym preparatem jest pianka poliuretanowa w puszce. Taką niskoprężną pianę nakłada się na materiał, dużą zaletą jest tu oszczędność czasu, materiału nie trzeba przecież mieszać i rozrabiać.  Główną zaletą takiego kleju jest szybkość nakładania, skraca się dzięki temu czas wszystkich prac. Klej oprócz trzymania całej konstrukcji w kupie pełni jedną istotną rolę w postaci izolacji termicznej. To swojego rodzaju dodatkowe wzmocnienie dla naszej ściany. Jeśli dojdzie do pęknięcia płyty styropianowej to dzięki piance da się ją naprawić. Trzeba wówczas pęknięcie wypełnić pianą, która wypchnie materiał zapewniając mniejsze straty w materiale.

Wielu producentów ma swojej ofercie specjalne zestawy w formie gotowych mieszanek o określonych właściwościach. Na etykietach znajdziemy często otrzymane certyfikaty, które nie są tylko czczą gadaniną, a faktyczną gwarancją na wytrzymałość tak przyklejonej powierzchni.  W przypadku chęci zakupu takiego produkty możemy znaleźć uniwersalne kleje, które przymocują zarówno siatkę, jak i płytę styropianową. Tutaj warto nieco dopłacić do lepszego kleju, zamiast później żałować źle przymocowanej powierzchni i ewentualnych strat.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.