Kurtka robocza kupiona w sklepie, czy na Allegro, Olx?

2018-05-10

Zabezpieczenie ciała w czasie prac budowlanych jest bardzo ważne, służą do tego nie tylko ubrania robocze w postaci butów, czy kasku, ale przede wszystkim kurtek roboczych. Taka ochrona daje nam pewność sprawdzenia się w wielu różnych warunkach. Odpowiednia kurtka robocza poprawia nie tylko wygodę, ale pełnie funkcję ochronną przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych takich jak niskie lub wysokie temperatury, śnieg, deszcz, palące słońce, czy wiatr. Ponadto wielu producentów oferuje specjalistyczną odzież zapewniającą bezpieczne użytkowanie przy narażeniu na działanie substancji chemicznych. 

Spośród specjalistycznej odzieży roboczej dostępne są także ubrania chroniące przed  oddziaływaniem pyłów, a nawet porażeniem prądem. Taka kurtka robocza sprawdzi się więc zarówno na małej budowie, jak i w czasie wykonywania codziennej pracy. Pierwsze na co należałoby zwrócić uwagę przy zakupie to jakość materiału i wykonanie. Najczęściej do produkcji stosuje się tworzywa sztuczne w postaci polaru, ortalionu, softshellu i polipropylenu. Stosowany często softhell zdecydowanie poprawia cyrkulację odzieży i nagromadzone na skórze ciepło jest odprowadzane na zewnątrz. Dzięki temu ciało nigdy nie wyziębia od potu i wiatru, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych ubrań. Dodatkowo w kurtkach roboczych możemy znaleźć bardzo dobrze rozmieszczone kieszenie na potrzebne narzędzia. Jak wybrać kurtkę i gdzie ją kupić?

Miejsce tak naprawdę nie ma znaczenia. Zarówno w internecie jak i sklepach stacjonarnych znajdziemy kurtki robocze dostosowane do potrzeb wielu osób. Przed zakupem najlepiej jest jednak przymierzyć produkt, gdyż wówczas mamy pewność dopasowania odzieży, ale też sprawdzimy jej funkcjonalność. Bez względu na wybór, większość kurtek będzie wyposażona w niezbędne kieszenie na narzędzia, ponadto materiały do kurtek roboczych cechują się odpornością na brud, szkodliwe czynniki atmosferyczne, a także spieranie się kolorów. W odróżnieniu od tradycyjnej odzieży, kurtki budowlane posłużą nam dłużej. Taki zakup to ubranie na lata.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.