Farba tablicowa magnetyczna. Jak ją nakładać?

2018-08-29

Każde dziecko prędzej, czy później zacznie rysować. Świeżo nabyta umiejętność może szybko skutkować pojawieniem się na ścianach różnego rodzaju obrazków. Żeby tego uniknąć możemy pomyśleć o zakupie drewnianego stelażu, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup farby tablicowej. Dzięki temu w domu lub mieszkaniu ściany będą czyste, a dodatkowa tablica nie zajmie niepotrzebnie miejsca. 

Farba tablicowa umożliwia pomalowanie wielu powierzchni i to nie tylko tych betonowych, możemy nią pokryć drewno, metal, czy karton. Dodatkowo nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych pociech, które będą malowały na powierzchni spełniającej wymagania unijne. Od naszego gustu zależy też jaką powłokę wybierzemy, wybór jest szeroki: od struktury matowej, przez półmatową, aż na różnych kolorach kończąc. Pozwala to na zastosowanie nie tylko czarnej powierzchni, ale tej w kolorze. Dzięki temu możemy dopasować barwę do kolorów pokoju dziecka. Dobrze jest pokryć farbą całą ścianę, dzięki czemu dzieci nie będą już więcej brudzić innych powierzchni. Ścianę należy najpierw odtłuścić, zagruntować, następnie można będzie malować przy pomocy pędzla lub wałka. Czasem niezbędny jest też podkład, taką informację znajdziemy na etykiecie danego produktu. Zobacz także: Malowanie betonu na zewnątrz.

Przystępując do malowania należy najpierw farbę dobrze wymieszać, wówczas możemy zacząć nakładanie na określoną ścianę. Najpierw nakładamy jedną, bądź dwie warstwy i czekamy na zaschnięcie około 24 godzin. Wszelkie prace lepiej jest zaplanować wcześniej, ponieważ farba tablicowa musi uzyskać wytrzymałość w przeciągu około miesiąca. Co najważniejsze resztki farby można użyć w celu pomalowania innych powierzchni. Wtedy również należy odczekać około 30 dni, dzieci będą musiały się więc wykazać dużą cierpliwością.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.