Malowanie starej i nowej elewacji. Jakie akcesoria są przydatne?

2018-09-09

Malowanie elewacji w domu, czy w jakimkolwiek innym budynku może być łatwiejsze jeżeli sami wybierzemy narzędzia usprawniające cały proces. Na rynku znajdziemy obecnie sporo udogodnień, dzięki którym wszystkie prace zostaną wykonane szybciej i mniejszym nakładem sił. My przyjrzymy się dwóm akcesoriom: podestowi roboczemu oraz pistoletowi natryskowemu. 

Podest roboczy

Jest to sprzęt dużo wygodniejszy od tradycyjnej drabiny i ułatwia pracę na wysokościach. Z poziomu platformy możemy swobodnie operować wybranymi urządzeniami, które możemy bez problemu odstawić w razie potrzeby. Mamy też szerszy zasięg jeśli chodzi o podejmowane przez nas prace. Musimy pamiętać, że w przypadku twardej powierzchni, na której stoi podest będzie to praca bezpieczna. W przypadku grząskiego gruntu, np. trawy musimy zadbać o odpowiednie umocowanie konstrukcji. Jest to możliwe dzięki prostej metodzie, wystarczy tylko rozłożyć grube i długie deski wspierające stabilne osadzenie podestu. Podest roboczy przypomina swoim wyglądem tradycyjne rusztowanie, jest jednak od niego mniejszy. Pozwala to na swobodną pracę oraz dostanie się do miejsc, do których z poziomu zwykłej drabiny byłoby niemożliwe.

Pistolet natryskowy i wałek na wysięgniku

Urządzenie w postaci pistoletu natryskowego jest bardzo sprawdzonym i wygodnym rozwiązaniem do malowania dużych powierzchni takich jak elewacja. Zwykły pędzel będzie lepszy jeżeli chodzi o ściany pokryte tynkiem o porowatej, grubej strukturze. Natomiast dla większości powierzchni to pistolet natryskowy będzie sprzętem pozwalającym na komfortową i szybszą pracę. Drugim równie skutecznym narzędziem jest wałek mocowany do teleskopowego wysięgnika, który pozwoli pokryć miejsca, do których trudno nam dotrzeć pistoletem. Wracając do urządzenia natryskowego to malowanie zawsze w kierunkach góra – dół, do boku i znowu góra – dół. Dzięki temu uzyskamy idealnie równą powłokę cieszącą oko. Taka technika jest więc nie tylko wygodna pod względem równej powierzchni, ale też szybkości z jaką możemy malować. Tradycyjne pędzle oraz wałki przegrywają już na starcie. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu folią drzwi, okien i elementów mogących się zabrudzić podczas malowania natryskowego. Konieczne będzie również ubranie ochronne dla nas samych, włącznie z okularami. Wynika to z prostej przyczyny, iż wszelkie podmuchy wiatru mogą kierować farbę w naszą stronę. Zobacz także: Ogrodzenia kompozytowe.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.