Czym pomalować łabędzia z opony? Biała farba, kolor?

2018-09-29

Zużyte opony to materiał, który pozwala na stworzenie interesujących aranżacji szczególnie w ogrodzie. Możemy z nich wykonać kwietnik, ale też przy odrobinie zdolności manualnych wyciąć wzór do złudzenia przypominający łabędzia. Tym razem sprawdzimy jaka farba nadaje się najlepiej do pokrycia nią opon i jak przygotować powierzchnię do malowania? 

Kwietniki wykonane z opon to niezwykłe urozmaicenie ogrodu, zwykła czarna opona może zamienić się w pełen kolorów kwietnik łączący ze sobą barwy kwiatów i otoczenia. Można co prawda pomalować oponę zwykłą białą farbą, jednak nie musimy się ograniczać. Dostępne na rynku kolory pozwolą odmienić oblicze zużytych opon. Malować możemy tak naprawdę niemal każdą farbą, zwykła akrylowa pozwoli pokryć gumową powierzchnię. Znacznie lepszym wyborem będzie jednak farba olejna, która w odróżnieniu od poprzednika nie będzie zmywana wraz z deszczem. Chcemy mieć w końcu ładną ozdobę na lata, a nie tylko do pierwszych kilkunastu opadów. Farbie olejnej nie przeszkadzają zmienne warunki atmosferyczne, natomiast okresowe malowanie co kilka lat będzie konieczne. Innym rozwiązaniem jest malowanie tylko fragmentów opony na różne wzory, które są dostępne w internecie.

Wówczas dobrym sposobem na malowanie jest farba w sprayu, która z powodzeniem pokryje każde tworzywo, w tym i naszą gumę. Ponadto taki preparat możemy wykorzystać do pokrycia innych elementów jeżeli trochę nam go zostanie. Większość dostępnych na rynku preparatów w puszcze jest odporna na działanie pogody, natomiast mogą niekiedy wymagać położenia warstwy podkładu. Bez względu na wybraną farbę i technikę malowania należy najpierw przygotować opony do malowania. Nawet względnie czysta opona powinna być najpierw umyta i odtłuczona, dopiero wtedy farba zwiąże się z materiałem na stałe. Zobacz także: Tralki kute metalowe do balustrad, ogrodzeń.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.