Zabezpieczenie okien przed wyważeniem i kradzieżą. Zainwestuj w zamek!

2018-06-09

Ochrona domu przed dostępem nieproszonych gości to priorytet dla wielu osób. W tym celu montujemy drzwi antywłamaniowe, ubezpieczamy budynek, zostawiamy włączone światło po wyjściu itd. Jedną z metod dodatkowego zabezpieczenia domu jest instalacja zamków okiennych. 

Zamki okienne wykorzystuje się przede wszystkim w celu znacznego utrudnienia złodziejowi dostania się do środka domu. Producenci już od dawna mają w swojej ofercie bardzo różne konstrukcje, od zamykanych blokad na klucz, przez zamki posiadające alarm, aż po metalowe rygle uniemożliwiające podważenie drzwi. Warto zauważyć, że okna są newralgicznym punktem niemal każdego budynku użytkowego. Nawet zamknięte okno nie będzie stanowić dla włamywacza dużej przeszkody. Ramę można w kilka chwil podważyć i wysunąć z zawiasów. W przypadku zamontowanego w oknie zamka takie działanie staje się niemożliwe. Zamek może okazać się więc przydatny wszędzie tam, gdzie pozostawiamy co jakiś czas dom bez opieki. Na włamanie narażone są przede wszystkim mieszkania położone na niskich piętrach oraz domy osób często wyjeżdżających i pozostawiających budynek bez opieki. W sprzedaży znajdziemy następujące rodzaje zamków:

    • zamek okienny z przyciskiem, który nie pozwala na wyważenie ramy od zewnątrz

    • zamek nawierzchniowy, którym zabezpieczymy zarówno drzwi balkonowe jak i okna. To rozwiązanie wymaga przekręcenia kluczyka, aby móc otworzyć okno

    • zasuwa czołowa to specjalny metalowy rygiel uniemożliwiający wyważenie okna z ramy

    • zamek do klamki to mechanizm oparty na zasadzie zabezpieczenia okiennic przy pomocy zakrętki korbowej

    • zamek elektroniczny posiadając urządzenie alarmowe. Dzięki niemu nie tylko włamywacz nie wejdzie do mieszkania tak łatwo, ale w sytuacji próby dobierania się do okna zostanie wystraszony głośnym dźwiękiem alarmu

Warto więc zainwestować nieco pieniędzy z domowego budżetu na któreś z powyższych rozwiązań. Zapewni to spokojną głowę, szczególnie przy wyjazdach. Pamiętajmy, że jeśli nie ma nas w domu dłuższy czas to najlepiej oprócz zabezpieczeń zadbać o poinformowanie o tym fakcie sąsiada. Warto dać komuś z rodziny klucze na ten czas, aby osoba ta mogła co jakiś czas sprawdzać mieszkanie lub dom, gdy nas nie ma.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.