Sypialnia z łazienką i garderobą, czy to dobry pomysł?

2018-05-06

Co jakiś czas w naszym kraju pojawia się moda na rozwiązania łączące z sobą różne pomieszczenia. Jedną z takich nowości jest przeznaczenie sypialni jako miejsca, które łączy ze sobą kilka funkcji jednocześnie. Tego typu rozwiązanie jest określane nazwą „master bedroom” i zyskało uznanie dzięki programom telewizyjnym pokazującym ciekawe domy wyposażone w sypialnię z garderobą i łazienką jednocześnie. Stąd też przy projektowaniu nowego domu lub mieszkania brana jest pod uwagę możliwość ustawienia wanny nie w łazience, ale właśnie w sypialni w okolicy łóżka. Czy takie aranżacje to dobry pomysł? 

Takie połączenie jest wygodne zarówno w teorii jak i praktyce. Wszytko to za sprawą sąsiedztwa sypialni z wanną, z której można korzystać o każdej porze bez narażania się na kolejki do standardowej łazienki jeśli mieszkamy z innymi domownikami. połączenia wanny, do której mamy dostęp wieczorem i w ciągu dnia. Częstym rozwiązaniem wśród posiadaczy większego metrażu jest połączenie łazienki z sypialnią oraz utworzenie drugiej łazienki. Dzięki temu nie ma kolejek do toalety, a my możemy relaksować się w wannie. Master bedroom to dobry pomysł w domu, ale i mieszkaniu o większych wymiarach. Połączenie sypialni z łazienką jest zwykle odgradzane tylko jedną ścianką maskującą. Taki nowoczesny sposób wypoczynku w wannie jest wybierane szczególnie przez osoby spędzające dużo czasu w wannie i posiadającymi już tradycyjną toaletę. Warto wiedzieć, że taki pomysł trzeba poprzedzić instalacją wentylacji grawitacyjnej. W innym wypadku zamiast pięknej aranżacji będziemy mieli na ścianie pleśń i grzyb. Ponadto takie pokoje musimy często wietrzyć, nawet drzwi do pokoju powinny posiadać specjalne otwory wentylacyjne usprawniające przepływ powietrza w pomieszczeniach.

Pomysł połączenia łazienki z sypialnią i garderobą ma zarówno sporo zwolenników, jak i przeciwników. Tutaj wiele zależy od naszej decyzji i analizy własnych potrzeb, nie zawsze ładne wizualnie rozwiązanie będzie praktyczne. Nie mniej jednak producenci wanien kuszą swoją ofertą produktów o niezwykłych kształtach. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach i domach, gdzie dostępna jest przestrzeń na stworzenie dwóch łazienek. Jeśli jest inaczej to warto się nad tym poważnie zastanowić, gdyż mieszkańcy domu nie będą zadowoleni z posiadania tylko jednej toalety z wanną, którą często zajmujemy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.