Próg metalowy do drzwi. Gdzie go montować?

2018-06-16

Progi metalowe do doskonałe rozwiązanie wykorzystywane zarówno na zewnątrz domu, ale też przy drzwiach wejściowych. Dzięki nim mamy swojego rodzaju izolator, który zabezpieczania pomieszczenia przed dostawaniem się do wewnątrz kurzu i pyłu z zewnątrz, ale też przed ciepłem panującym na dworze. Progi to nic innego jak wyznacznik dla granic między pomieszczeniami, są one instalowane w miejscach łączenia się posadzek z różnych materiałów, ale także jako fragment futryny zabezpieczający bezpiecznie poruszanie się po pomieszczeniach. 

Wiele osób rezygnuje z progów jako materiału niezbyt estetycznego, co jest mylne. Aktualnie progi mają rzeszę klientów, którzy doceniają ich nowoczesne walory. W sprzedaży znajdziemy ulepszone wersje, które są robione z lekkich materiałów o różnych wymiarach. Nie są to już siermiężne progi z czasów wejścia na rynek pierwszych modeli. Możemy wyróżnić kilka modeli, które charakteryzują się nieco innym wyglądem, ułatwia to ich dopasowanie do poszczególnych pomieszczeń: Pierwszym z nich są listwy dekoracyjne wykonane z aluminium, to cieńsze konstrukcje ozdobne z wzorami, są one elastyczne dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach wewnątrz. Drugie to listy zabezpieczające oraz kątowniki zrobione ze stali, to proste modele o tradycyjnym wzornictwie.

Gdzie możemy wykorzystać powyższe modele?

Próg metalowy będzie wyglądał dobrze wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wnętrzem nowoczesnym w loftowym lub urbanistycznym stylu. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się inne przedmioty lub wykończenie ze stali to taki próg będzie doskonałym uzupełnieniem przestrzeni. Jeżeli chodzi o domy i mieszkania to najlepiej jest wybrać modele płaskie, które umożliwiają swobodny ruch po pomieszczeniach bez potykania się. Coraz częściej do kuchni wybierane są lodówki, zmywarki, czy piekarniki w kolorze inox, który świetnie koresponduje z chłodną barwą listwy z metalu. Jeżeli decydujemy się na listwy dekoracyjne z wzorami to mogą one dodać każdemu chłodnemu wnętrzu nieco uroku. Miejsc, gdzie progi metalowe znajdują zastosowanie jest dużo więcej. Taka konstrukcja sprawdza się niemal wszędzie od lokali użytkowych, gastronomicznych przez magazyny i zakłady przemysłowe. To pokazuje wytrzymałość progów, które w takich miejscach są poddawane dużym naprężeniom i narażone są na uszkodzenia mechaniczne. Każdy próg zabezpieczony metalowym progiem będzie odporny również na działanie wysokich i niskich temperatur, ponadto łatwo go wyczyścić.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.